Dünyada kültürel tarihinin zenginliği, eğlenceli kutlamaları ve tarihi alanlarıyla tanınan Almanya, aynı zamanda güçlü bir sanat camiasına sahiptir ve yenilenebilir enerji ve enerji koruma konularında dünya liderleri arasındadır. Kuzeydeki tarım yapılan düzlüklerden, ülkenin ortasındaki tepelerden, güneydeki Alplere uzanır.  Almanya halkı yüksek bir yaşam standardına sahiptir, itina ve dakiklikleriyle meşhurdurlar.  Almanya’da her zaman politika, kültür, çevreyle ilgili sorunlar veya spor tartışan birilerini bulabilirsiniz.

Almanya, gençlere aktif bir kültür ve seçebilecekleri bir çok aktivite sunmaktadır. Alman gençleri genellikle hafta içlerini ders çalışmaya ayırıp, sosyal aktiviteleri, spor ve arkadaşlarla takılmayı haftasonuna bırakırlar. En popüler sporlar: futbol, yürüyüş ve bisiklet sürme.

 

A photo posted by AFS Deutschland (@afsdeutschland) on Oct 26, 2015 at 8:22am PDT

Ev Sahibi Aile & Toplum

Büyük ihtimalle küçük bir kasabada ve köyde yaşayacaksınız. Aile hayatı önemlidir, ancak Almanya sizlere başka ülkelere kıyasla biraz daha özgür olma şansı sunuyor. Gençler kendi sorumluluklarını almaya ve kendi işlerini yürütmeye teşvik edilirler.  Ev işlerini üstlenmeye hazır olun.

Okul

Büyük ihtimalle üniversite-hazırlık-okulu adı verilen Gymnasium’lara gideceksiniz. Dersler 07:30 veya 08:30’da başlar ve 14:00 ile 16:00 arasında biter. Dersler interaktif işlenir ve sizlerden soru sormanız ve tartışmalara katılmanız beklenir.

Dil

Almanya’nın resmi dili Almanca’dır. Almanca öğrenmeye Rosetta Stone programı ile Almanya’ya gelmeden önce başlayacaksınız. Daha sonra AFS Gönüllünüz ve sizin konuk eden Yerel Birim’de ek dersler alma şansınız olacaktır.

Yemek

Alman mutfağı oldukça geniştir ve bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Genellikle patates ile servis edilen kırmızı et, tavuk, hindi veya balık, çin mantısı, makarna veya pilav ve sebzeler oldukça popülerdir. Almanya çeşitli ekmekler ve pastalarıyla meşhurdur:  Schwarzwälder Kirschtorte (Kara Orman Pastası) Yemeklerden önce Ev Sahibi aileniz “Guten Appetit” diyebilir, bu yemeye başlayabilirsiniz anlamına gelir. Genellikle günde sadece bir öğünde sıcak yemek servis edilir, yemek saatleri önceden bellidir ve tüm ailenin birlikle yemek yemesi beklenir.

Kültürlerarası maceranıza AFS rehberlik etsin!

Yurtdışına AFS ile giderek kim olduğunuzu keşfedin, ömür boyu sürecek dostluklar edinin ve kendinize muhteşem bir kültürlerarası deneyim kazandırın!
18 YAŞ ALTINDAKİLERE YÖNELİK PROGRAMLAR

Öğrenme Programımız sizleri muhteşem bir AFS kültürlerarası deneyimine hazırlayacak. Öğrenme programımız kendi ülkenizde düzenlenecek olan Gidiş Oryantasyon Kampı ile başlayacak ve diğer oryantasyonlar, atölyeler ve birebir görüşmeler ile devam ederek deneyiminizden maksimum fayda kazanmanızı sağlayacak. Ayrıca, program süresince yeni bir kültüre ve topluma ayak uydurmaya çalışırken yaşayacağınız zorluklarla başa çıkmanıza yardım edecek ve programın sonunda ülkenize dönerken yeni bir küresel anlayışa ve yeni yetkinliklere sahip olmuş olacaksınız. AFS gönüllüleri yurtdışındaki deneyiminiz boyunca rehberlik ederek ve destek sağlayarak sizlerin ve Ev Sahibi Ailelerinizin yanında olacak.

YETİŞKİNLERE (18 YAŞ VE ÜZERİ) YÖNELİK PROGRAMLAR

Global Competence Certificate (GCC) programı, kültürlerarası öğrenme deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyacak. En etkili öğrenme yöntemleri ile oluşturulmuş bu program, AFS programınız öncesinde, esnasında ve de sonrasında sizlerin yaşadığı kültürel deneyimleri tam anlamı ile içselleştirmenizi sağlıyor. GCC, online kültürlerarası öğrenme modüllerinin fiziksel atölyelerle desteklendiği ve sizleri pratik, bilgi ve yaklaşım olarak küresel düzeyde işverenlerin ve de sosyal anlamda fark yaratmayı hedefleyen kurumların aradığı bir yetenek sahibi haline getiriyor. Online Sertifika Programını tamamlar tamamlamaz sertifikanız tarafınıza ulaştırılacaktır.

Almanya ülkesindeki Programları araştırın